CZECH    ENGLISCH

Aktuality

Zlaté husle zářily v Mezříči

Zlaté husle a sólisti uměleckého souboru Lúčnica z Bratislavy doslova rozzářili atmosféru X. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu BABÍ LÉTO v průběhu čtvrtečního večera v zámku Žerotínů. Putování s tanci a muzikou po slovenských regionech nenechalo snad nikoho chladným a účinkující byli po každém čísle odměněni bouřlivým potleskem publika.
Mistrovství jednotlivých hráčů, specifické hudební úpravy slovenského folklorního materiálu a v neposlední řadě i akusticky výborný sál zámku přinesly nezapomenutelný zážitek z jediného vystoupení profesionálního tělesa na letošním ročníku festivalu.
Koncert Zlatých huslí byl vrcholem druhého festivalového dne, který začal vystoupením pro školy a uzavřel ho tradiční „gastro-večer“ – společné muzicírování při krajových specialitách jednotlivých souborů.

http://starybaca.rajce.idnes.cz/Babi_leto_2012-CTVRTEK_vecer
29.09.2012 Autor: BR


AKTUALITY

Babí léto 2018
Třináctý ročník festivalu Babí léto se uskuteční ve dnech 13. až 16. září 2018 – opět ve Valašském Meziříčí, Hustopečích nad Bečvou a Kelči.
Hlavním festivalovým dnem bude sobota 15. září, kdy se v amfiteátru u zámku Kinských představí ... vice
17.01.2018 | autor: BR
Babí léto 2016 den poté …
Je pondělí 19. září 2016 dopoledne. Pohlížím z okna na kapky vody stékající z listů ořešáku, dešťové vody, jejíž množství od rána doplňuje drobné mžení. Hledím do hustých šedivých mraků směrem k Radhošti – zdali se aspoň na chvíli podaří z ... vice
20.09.2016 | autor: C. Bryol
Babí léto odstartovaly valašské cimbálovky
12. ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto zahájily neformálním setkáním v kouzelném prostředí Schlattauerovy kavárny mezříčské cimbálové muziky.
V prostoru vonícím nejen kávou a dřevěnými prvky interiéru zazněly první ... vice
15.09.2016 | autor:
Babí léto 2016 - řemeslný jarmark
Sobotní řemeslný jarmark je tradiční součástí Babího léta již dlouhé roky. Letošní jarmark ozdobí účast několika řemeslníků, kteří kromě svých výrobků budou mít tvořivé dílny - což určitě uvítají rodiče s dětmi. Dětem, ale i dospělým návš ... vice
8.09.2016 | autor:
Program Babího léta 2016
Letošní ročník Babího léta se bude za čtrnáct dní chýlit pomalu k závěru posledním koncertem účastníků v kelečském amfiteátru a tak přinášíme aktuální program celého festivalu.

Hlavními programy budou samozřejmě vystoupení všec ... vice
4.09.2016 | autor:
2008©babileto.com | web-klanica.cz