CZECH    ENGLISCH

Aktuality

Babímu léto počasí přálo

Počasí přicházejícího podzimu letos vyslyšelo přání pořadatelů X. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu BABÍ LÉTO ve Valašském Meziříčí. Možná také proto, že po zkušenostech z posledního ročníku festivalu v roce 2010 pořadatelé letos neponechali nic náhodě a varianty všech programů byly připraveny i pro případ nepříznivého počasí.
Zahájení hlavního festivalového dne ve Valašském Meziříčí proběhlo na radnici za účasti náměstka hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše a prezidenta Folklorního sdružení Zdeňka Pšenici. Starosta města Jiří Částečka přivítal na radnici 14 folklorních souborů z ČR i zahraničí a také starosty spolupracujících obcí – Hustopeč nad Bečvou a Kelče a také delegaci družebního města Sevlievo.
Celodenní program odstartovaly soubory průvodem městem a následně se představily krátkými vstupy na prknech amfiteátru u zámku Kinských. Poté se rozjel „maraton“ folklorních programů – hudebních i tanečních, s dětskými i dospělými aktéry.
Z řady vystoupení vybočoval svým obsahem program nazvaný „Příběh jednoho tance“ – věnovaný odzemku v jeho různých podobách a do značné míry i Škola lidového tance, v jejímž průběhu český, slovenský polský a baskický soubor učili své kolegy z jiných uskupení, ale také diváky, kterak zvládnout alespoň jednoduchý tanec „jejich“ regionu.
Sobotní program festivalu ve Valašském Meziříčí uzavřel po desáté hodině večerní galaprogram se sledem vystoupení všech 14 zúčastněných souborů zakončený poděkováním pořadatelů, starosty města a společným tancem na závěr.

http://starybaca.rajce.idnes.cz/Babi_leto_2012-SOBOTA
29.09.2012 Autor: BR


AKTUALITY

Babí léto 2018 odstartovalo
Třináctý ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto byl ve středu 12. září zahájen setkáním mezříčských muzikantů v příjemném prostředí Schlattauerovy kavárny.
Program zahájila dětská cimbálová muzika CimBart s primášem Ště ... vice
23.09.2018 | autor:
Program - Babí léto 2018
... vice
17.08.2018 | autor:
Babí léto 2018
Třináctý ročník festivalu Babí léto se uskuteční ve dnech 13. až 16. září 2018 – opět ve Valašském Meziříčí, Hustopečích nad Bečvou a Kelči.
Hlavním festivalovým dnem bude sobota 15. září, kdy se v amfiteátru u zámku Kinských představí ... vice
17.01.2018 | autor: BR
Babí léto 2016 den poté …
Je pondělí 19. září 2016 dopoledne. Pohlížím z okna na kapky vody stékající z listů ořešáku, dešťové vody, jejíž množství od rána doplňuje drobné mžení. Hledím do hustých šedivých mraků směrem k Radhošti – zdali se aspoň na chvíli podaří z ... vice
20.09.2016 | autor: C. Bryol
Babí léto odstartovaly valašské cimbálovky
12. ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto zahájily neformálním setkáním v kouzelném prostředí Schlattauerovy kavárny mezříčské cimbálové muziky.
V prostoru vonícím nejen kávou a dřevěnými prvky interiéru zazněly první ... vice
15.09.2016 | autor:
2008©babileto.com | web-klanica.cz