CZECH    ENGLISCH

Účastníci festivalu

2018201620142012201020082006

2018

Güitite - San José - Costa Rica

„Güitite Folk Projekce Group" byla založena jako komunitní kulturně-umělecké centrum, jehož hlavním posláním je záchrana a udržování tradičních tanců, hudby a lidové kultury Costa Ricy.

Datem založení je 26. srpen 2010 a od toho data se díky iniciativě ředitele centra, začala formovat skupina mladých lidi se zkušenostmi z práce v oblasti lidového tanečního umění, která již delší dobu před tím hledala prostor pro trávení volného času a své první taneční pokusy.
Název skupiny "Güitite" je odvozen od stromu, jehož vědecké jméno je "Acnistus arborescens", který slouží jako hostitel mnoha druhů orchidejí, zdroj stínu pro pocestné a potravin pro dobytek a ptáctvo.
Toto slovo pochází z dialektu "Huetar", jehož domovinou je oblast "Vásquez de Coronado“ (oblast na severu Kostariky), odkud většina členů skupiny pochází.
Skupinu doprovází hudební těleso s názvem „Ibux“. Od založení skupiny účinkuje kapela na různých prezentacích a výstavách, přičemž od počátku bylo velmi důležité shromáždit hráče, kteří chtějí hrát lidovou kostarickou hudbu především pro taneční skupinu.
Skupina sice ještě nemá široké a dlouholeté mezinárodní, nicméně účastnila se velmi důležitých kulturních akci ve své rodné zemi, jako je například "Národní folklorní festival" v Capellades-Cartago, což je tradiční a významný kostarický festival nebo "Národní hudební festival" v Palmares-Alajuela. Mimo to se většina tanečníků a hudebníků podílela na mnoha mezinárodních festivalech v Americe, Asii i v Evropě.
V letošním roce se podařilo, aby tanečníci i hudebníci společně reprezentovali Kostariku jako kompletní soubor v zahraničí.
Kostarickou lidovou hudbu lze charakterizovat tradičními rytmy zrcadlícími každodenní život na venkově, provozovaná především pro potěšení obyčejných lidí.

V Kostarice lze vysledovat čtyři charakteristické oblasti lidové hudby - Guanacaste, Central Valley, Limon a San Isidro del General.
Charakteristické jsou zvuky bubnů a klarinetů, v jiných oblastech romantické písně inspirovaný místními legendami, doprovázené kytarou, houslemi, akordeonem a mandolínou Zvláště patrné je ovlivnění synkopovanými rytmy Španělska, Portorika, Kuby, Panamy a Dominikánské republiky.

http://
7.09.2014 Autor:

<<< Účastníci festivalu


AKTUALITY

Babí léto 2018 odstartovalo
Třináctý ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto byl ve středu 12. září zahájen setkáním mezříčských muzikantů v příjemném prostředí Schlattauerovy kavárny.
Program zahájila dětská cimbálová muzika CimBart s primášem Ště ... vice
23.09.2018 | autor:
Program - Babí léto 2018
... vice
17.08.2018 | autor:
Babí léto 2018
Třináctý ročník festivalu Babí léto se uskuteční ve dnech 13. až 16. září 2018 – opět ve Valašském Meziříčí, Hustopečích nad Bečvou a Kelči.
Hlavním festivalovým dnem bude sobota 15. září, kdy se v amfiteátru u zámku Kinských představí ... vice
17.01.2018 | autor: BR
Babí léto 2016 den poté …
Je pondělí 19. září 2016 dopoledne. Pohlížím z okna na kapky vody stékající z listů ořešáku, dešťové vody, jejíž množství od rána doplňuje drobné mžení. Hledím do hustých šedivých mraků směrem k Radhošti – zdali se aspoň na chvíli podaří z ... vice
20.09.2016 | autor: C. Bryol
Babí léto odstartovaly valašské cimbálovky
12. ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto zahájily neformálním setkáním v kouzelném prostředí Schlattauerovy kavárny mezříčské cimbálové muziky.
V prostoru vonícím nejen kávou a dřevěnými prvky interiéru zazněly první ... vice
15.09.2016 | autor:
2008©babileto.com | web-klanica.cz