CZECH    ENGLISCH

Aktuality

Babí léto 2016 - co připravujeme

Dvanáctý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Babí léto 2016 proběhne letos ve Valašském Meziříčí, Hustopečích nad Bečvou a Kelči ve dnech 14. až 18. září.

Prvním programem festivalu v letošním roce bude posezení s mezříčskými cimbálovými muzikami, kde se představí CM Bača, CM Valašsko, CM Od Mezříča a seskupení pod názvem PCM KGB. Ve stejný den se na náměstí uskuteční první doprovodný program - „Medový den“.
Ve čtvrtek dorazí první zahraniční účastníci, kteří budou moci shlédnout v amfiteátru u zámku Kinských také první doprovodný program festivalu – koncert vynikajícího hudebního folklorního tělesa – Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů a jeho sólistů.
Páteční program zahájí vystoupení zahraničních kolektivů pro školní mládež pod názvem „Písně a tance ze světa“ a bude pokračovat ukázkami hudby a tanců zahraničních souborů na náměstí, čímž zároveň okrášlí i od páteční deváté hodiny probíhající „Selský rynek“. Součástí bude i krátká historicky-naučná vsuvka připomínající výročí 333 let od posledního velkého vpádu osmanských vojsk do střední Evropy.
Páteční program festivalu vyvrcholí po 19.hodině na nádvoří žerotínského zámku v Hustopečích nad Bečvou, kde předvedou svá vystoupení soubory hostující na festivalu – srbský “Dule Milosavljević”, sardinský Pro Loco Samugheo, polské Snutki, slovenský Lipovec, český Vysočan a hostitelský soubor Bača.
Ve stejném čase proběhne na amfiteátru ve Valašském Meziříčí koncert folklor-beatové kapely DOCUKU.

Sobotní – hlavní program - mezinárodního folklorního festivalu Babí léto 2016 odstartuje v 10 hodin dopoledne průvodem všech účinkujících souborů a skupin z meziříčského náměstí do parku u zámku Kinských v Krásně, kde se na prknech amfiteátru všechny soubory krátce představí. Po úvodních slovech představitelů města Valašské Meziříčí a hostů se předvedou první čtyři kapely účastnických souborů se svými hudebními vstupy.
O půl třetí začne hlavní odpolední program pod názvem „Nejen Valaši jedna rodina …“ - program, ve kterém se vystřídají všechny soubory v řadě jednotlivých čísel, jejichž pojítkem jsou generační a rodinné vztahy projevující se v životě a práci folklorních uskupení.
Sobotní podvečer bude patřit dalším čtyřem kapelám, ale také všem odvážným divákům, kteří si budou moci pod vedením zkušených choreografů a tanečních pedagogů vyzkoušet lidové tance z různých zemí a oblastí.
Celodenní program vyvrcholí v sobotním podvečeru galaprogramem na amfiteátru – přehlídce nejlepších čísel všech souborů, které na Babí léto 2016 přijedou zdáli i zblízka.
Doprovodným programem v sobotu bude, v okolí amfiteátru probíhající, Řemeslný jarmak, na němž nebude chybět ani dobré jídlo a Vojtův burčák.

Nedělní program Babího léta proběhne ve městě Kelči. Zahájí ho písně zúčastněných souborů na závěr slavnostní mše v kostele sv. Petra a Pavla, po níž se soubory přesunou průvodem na kelečské náměstí , kde bude možno shlédnou krátká vystoupení jednotlivých souborů. Závěr celého festivalu je směřován na pódium u kelečského kulturního domu, kde budou mít diváci možnost naposled shlédnout hudební i taneční vystoupení účastníků letošního Babího léta a pořadatelé se se soubory rozloučí před jejich návratem domů.

Věříme, že i letošnímu ročníku Babího léta bude přát sv. Petr, bude jej provázet slunečné počasí nastupujícího babího léta a v nedělním podvečeru se budou u kelečského domu kultury loučit se soubory spokojení diváci i pořadatelé.

http://
14.08.2016 Autor: BR

AKTUALITY

Babí léto 2018 odstartovalo
Třináctý ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto byl ve středu 12. září zahájen setkáním mezříčských muzikantů v příjemném prostředí Schlattauerovy kavárny.
Program zahájila dětská cimbálová muzika CimBart s primášem Ště ... vice
23.09.2018 | autor:
Program - Babí léto 2018
... vice
17.08.2018 | autor:
Babí léto 2018
Třináctý ročník festivalu Babí léto se uskuteční ve dnech 13. až 16. září 2018 – opět ve Valašském Meziříčí, Hustopečích nad Bečvou a Kelči.
Hlavním festivalovým dnem bude sobota 15. září, kdy se v amfiteátru u zámku Kinských představí ... vice
17.01.2018 | autor: BR
Babí léto 2016 den poté …
Je pondělí 19. září 2016 dopoledne. Pohlížím z okna na kapky vody stékající z listů ořešáku, dešťové vody, jejíž množství od rána doplňuje drobné mžení. Hledím do hustých šedivých mraků směrem k Radhošti – zdali se aspoň na chvíli podaří z ... vice
20.09.2016 | autor: C. Bryol
Babí léto odstartovaly valašské cimbálovky
12. ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto zahájily neformálním setkáním v kouzelném prostředí Schlattauerovy kavárny mezříčské cimbálové muziky.
V prostoru vonícím nejen kávou a dřevěnými prvky interiéru zazněly první ... vice
15.09.2016 | autor:
2008©babileto.com | web-klanica.cz