CZECH    ENGLISCH

Aktuality

MALÁ OSTRAVICA - Frýdek Místek

Už to bude bez mála 16 let, co se členové souboru Ostravica rozhodli založit dětskou základnu svého souboru s názvem „ Malá Ostravica“, v níž si vychovávají své nové tanečníky, zpěváky a muzikanty.
V současné době děti pracují ve dvou věkově rozdělených skupinách, kde se formou her seznamují s lidovou slovesností, tancem a písněmi beskydského regionu a moravsko-slovenského pomezí, a to za doprovodu dospělé cimbálové muziky pod vedením Martiny Jakobové.
Malá Ostravica vystupuje zejména na festivalech, slavnostech nebo tématických koncertech svého regionu, zúčastnila se festivalů v Polsku a Makedonii. Střední skupina Malé Ostravice, která pracuje pod vedením umělecké vedoucí Silvie Slavíkové, sdružuje děti od 9 do 14 let. Zde se děti učí jednoduché choreografie, jejichž základem jsou písně, hry a příběhy na jevišti. Organizaci má na starosti Daniela Dvorská.

http://ostravica.com/
22.08.2012 Autor:


AKTUALITY

Babí léto 2018
Třináctý ročník festivalu Babí léto se uskuteční ve dnech 13. až 16. září 2018 – opět ve Valašském Meziříčí, Hustopečích nad Bečvou a Kelči.
Hlavním festivalovým dnem bude sobota 15. září, kdy se v amfiteátru u zámku Kinských představí ... vice
17.01.2018 | autor: BR
Babí léto 2016 den poté …
Je pondělí 19. září 2016 dopoledne. Pohlížím z okna na kapky vody stékající z listů ořešáku, dešťové vody, jejíž množství od rána doplňuje drobné mžení. Hledím do hustých šedivých mraků směrem k Radhošti – zdali se aspoň na chvíli podaří z ... vice
20.09.2016 | autor: C. Bryol
Babí léto odstartovaly valašské cimbálovky
12. ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto zahájily neformálním setkáním v kouzelném prostředí Schlattauerovy kavárny mezříčské cimbálové muziky.
V prostoru vonícím nejen kávou a dřevěnými prvky interiéru zazněly první ... vice
15.09.2016 | autor:
Babí léto 2016 - řemeslný jarmark
Sobotní řemeslný jarmark je tradiční součástí Babího léta již dlouhé roky. Letošní jarmark ozdobí účast několika řemeslníků, kteří kromě svých výrobků budou mít tvořivé dílny - což určitě uvítají rodiče s dětmi. Dětem, ale i dospělým návš ... vice
8.09.2016 | autor:
Program Babího léta 2016
Letošní ročník Babího léta se bude za čtrnáct dní chýlit pomalu k závěru posledním koncertem účastníků v kelečském amfiteátru a tak přinášíme aktuální program celého festivalu.

Hlavními programy budou samozřejmě vystoupení všec ... vice
4.09.2016 | autor:
2008©babileto.com | web-klanica.cz